آموزش و مراحل کامل رفع فیلتر دامنه

یکی از موضوعات نادری که شاهد آن هستیم انتخاب دامنه‌ هایی برای راه‌اندازی سایت توسط برخی کاربران است که از ابتدا فیلتر بوده اند و بر این اساس سایت در صورت راه‌اندازی در لیست فیلتر شده‌ها قرار می‌گیرد.
اما ثبت کننده دامنه که غافل از تاریخچه آن دامنه اقدام به راه‌اندازی سایتی بر روی آن کرده است در صورت مواجه شدن با این موضوع باید چه کند؟ آیا بهتر است که عطای دامنه را به لقایش بخشیده و یا راه حلی برای این مشکل وجود دارد؟
جای نگراهی وجود ندارد، در این مطلب به شما آموزش می‌دهیم تا دامنه خود را رفع فیلتر و همچون شرایط عادی وبسایت خود را راه اندازی کنید، اگر کاربری دامنه‌ جدیدی را خریداری کرد که دارای این شرایط بود، در ابتدا باید سایت خود را بر روی دامنه مورد نظر راه‌اندازی کند و سپس درخواست رفع فیلتر سایت را ارسال کند.

نحوه ارسال درخواست رفع فيلتر سايت:
1- سایت خود را در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایرانی "samandehi.ir" ثبت نمایید.
2- به درگاه "درخواست رفع فیلتر" کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به نشانی "rafefilter.internet.ir" مراجعه نموده و به وسیله شناسه کاربری و کلمه عبور خود در ساماندهی (سایت فعلی) به عنوان مدیر سایت و با ارائه توضیحات کامل، درخواست رفع فیلتر دامنه خود را ارسال فرمایید.
3- پس از درخواست رفع فیلتر جهت پیگیری درخواست خود میتوانید با استفاده از شناسه کاربری و کلمه عبور ساماندهی در سایت رفع فیلتر کارگروه، از روند انجام رفع فیلتر سایت خود مطلع و تا پایان مراحل قانونی رفع فیلتر موضوع را پیگیری نمایید.
شایان ذکر است پس از ثبت تارنما در پایگاه ساماندهی ، تمامی مراحل رفع فیلتر ،از ابتدا تا انتها ، بصورت الکترونیکی و از طریق سایت "rafefilter.internet.ir" انجام شده و هیچ گونه نیازی به مراجعه حضوری با ارگان ها و نهادهای مختلف وجود ندارد.

آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

خوانده شده

فعال سازی دامنه های بین المللی پس از ثبت

فعال سازی دامنه های بین المللیمطابق قوانین جدید دامنه های بین المللی در زمان ثبت دامنه های بین...

آموزش رفع خطای Domain Suspension

در برخی موارد دسترسی به دامنه  های بین المللی ثبت شده مدتی پس از ثبت دامنه با پیام Domain...