پنج شنبه 1399/05/09

در سرور های اسپیس ایران همواره از چندین آنتی ویروس و آنتی شلر جهت اسکن دوره ای سرویس ها برای شناسایی فایل های آلوده استفاده می شود. اکنون در راستای امنیت بیشتر، آنتی شلر و اسکنر CXS نیز جهت اسکن زنده فایل های آپلود شده در تمامی سرور های میزبانی وب اسپیس ایران فعال شده است. این اسکنر در طول 6 ماه گذشته در برخی از سرور ها به صورت آزمایشی فعال بوده است.

اسکنر CXS یکی از پرکاربرد ترین اسکنر های هاستینگ در جهان می باشد، این اسکنر تمامی فایل ها از جمله بسته های نصبی، قالب، افزونه و... را به محض آپلود در هاست اسکن نموده و فایل های آلوده قابل شناسایی را به صورت آنی حذف می نماید.

لازم به ذکر است این اسکنر تنها احتمال آپلود و وجود فایل های آلوده را در هاست کاهش می دهد و همچنان بسیاری از فایل ها که می توانند کاربرد مخرب داشته باشند، با توجه به استفاده از کد های کاربردی رایج، توسط آنتی ویروس های سرور قابل شناسایی نخواهد بود. به همین دلیل توصیه می شود برای امنیت بیشتر، تمامی فایل های آپلود شده در هاست خود را از مراجع معتبر یا مستقیما از وبسایت توسعه دهنده دانلود نمایید.

هزینه لایسنس قانونی اسکنر CXS برای هر سرور مبلغ 60 دلار بوده و در صورت تمایل توسط کاربران سرور های اختصاصی و مجازی اسپیس ایران نیز قابل خریداری می باشد.Thursday, July 30, 2020

<< بازگشت