شنبه 1399/06/15

در حال حاضر در تمامی سرویس های میزبانی وب اسپیس ایران به صورت پیشفرض از PHP 7.2 استفاده می شود، این نسخه PHP در سال 2017 میلادی منتشر شده و طول عمر آن طی 2 ماه آینده به پایان خواهد رسید. (پایان طول عمر یک نسخه PHP به معنای توقف انتشار هرگونه بروزرسانی امنیتی برای آن توسط گروه توسعه دهنده PHP می باشد)

به همین منظور در راستای امنیت بیشتر و بروزرسانی سرور ها، از ابتدای مهر ماه 1399 نسخه پیشفرض PHP در تمامی سرور های میزبانی وب اسپیس ایران به 7.3 ارتقا خواهد یافت.

سازگاری کد ها و صفحات PHP 7.2 و PHP 7.3 حدود 95 درصد می باشد با این حال ممکن است تعداد اندکی از سایت های میزبانی شده پس از این بروزرسانی به دلیل عدم سازگاری با PHP 7.3 دچار اختلال در بارگذاری شوند. پیشنهاد اسپیس ایران برای این موارد، بروزرسانی و سازگار نمودن سختار با آخرین نسخه PHP می باشد. در صورتی که سایت شما با نسخه پیشفرض جدید سازگار نبوده و امکان بروزرسانی آن نیز وجود ندارد، می توانید نسخه PHP دلخواه را از طریق گزینه Select PHP Version در دایرکت ادمین برای هاست خود تنظیم نمایید. لیست نسخه های PHP قابل انتخاب در سرویس های میزبانی وب اسپیس ایران به صورت زیر می باشد:
(Native نسخه پیشفرض) 7.4 ,7.3 ,7.2 ,7.1 ,7.0 ,5.6

با توجه به امکان فعالسازی PHP 7.4 توسط کاربران در سرویس ها، برای بیشترین میزان سازگاری با سایت های میزبانی شده از PHP 7.3 به عنوان نسخه پیشفرض استفاده خواهد شد.

در صورت وجود هرگونه سوال در رابطه با این بروزرسانی می توانید از طریق ارسال درخواست در بخش پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.Saturday, September 5, 2020

<< بازگشت