ارتقا نسخه پیشفرض PHP در سرویس های میزبانی وب

  • شنبه, 30 اکتبر, 2021
  • 02:29

شنبه 1400/08/08

در حال حاضر در تمامی سرویس های میزبانی وب اسپیس ایران به صورت پیشفرض از PHP 7.3 استفاده می شود، پشتیبانی از این نسخه که در سال 2019 میلادی منتشر شده است در ماه آینده به پایان خواهد رسید. (پایان پشتیبانی از یک نسخه PHP به معنای عدم انتشار هرگونه بروزرسانی امنیتی جدید توسط گروه توسعه دهنده آن می باشد)

به همین منظور در راستای امنیت بیشتر و بروزرسانی سرور ها، طی هفته آینده نسخه پیشفرض PHP در تمامی سرور های میزبانی وب اسپیس ایران به 7.4 ارتقا خواهد یافت.

میزان سازگاری PHP 7.3 و PHP 7.4 بیش از 90 درصد می باشد با این حال ممکن است تعداد اندکی از سایت های میزبانی شده پس از این بروزرسانی به دلیل عدم سازگاری با نسخه 7.4 دچار اختلال در بارگذاری شوند. پیشنهاد اسپیس ایران برای این موارد، بروزرسانی و سازگار نمودن سختار سایت با آخرین نسخه PHP می باشد. در صورتی که وبسایت شما با نسخه پیشفرض جدید سازگار نبوده و بروزرسانی توسط شما امکان پذیر نمی باشد، می توانید نسخه PHP سازگار را از طریق گزینه Select PHP Version در دایرکت ادمین برای هاست خود تنظیم نمایید. لیست نسخه های PHP قابل انتخاب در سرویس های میزبانی وب اسپیس ایران به صورت زیر می باشد:
(Native 7.4 نسخه پیشفرض) 8.0 ,7.4 ,7.3 ,7.2 ,7.1 ,7.0 ,5.6

با توجه به امکان فعالسازی PHP 8.0 توسط کاربران در سرویس ها، برای بیشترین میزان سازگاری با سایت های میزبانی شده از PHP 7.4 به عنوان نسخه پیشفرض استفاده خواهد شد.

در صورت وجود هرگونه پرسش یا ابهام می توانید از طریق ارسال درخواست در بخش پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

<< بازگشت