ارتقا نسخه پیشفرض PHP در سرور های میزبانی وب اسپیس ایران

  • یکشنبه, 12 نوامبر, 2023
  • 01:41

یکشنبه 1402/08/21

در طول دو سال گذشته در سرور های میزبانی وب اسپیس ایران به صورت پیشفرض از PHP نسخه 7.4 استفاده شده است. بدین معنا که پس از خرید و فعالسازی هاست،‌ نسخه پیشفرض PHP 7.4 برای هاست تنظیم شده و امکان تغییر این نسخه در هر زمان توسط کاربران وجود داشته است.

پشتیبانی رسمی از PHP 7.4 مدتی قبل به پایان رسیده است، به همین جهت در راستای امنیت بیشتر، ارتقا سطح کیفی و بروزرسانی سرور ها، در روز های پایانی هفته آینده نسخه پیشفرض PHP در تمامی سرور های میزبانی وب اسپیس ایران به 8.1 ارتقا خواهد یافت. ممکن است تعدادی از سایت های میزبانی شده پس از این بروزرسانی به دلیل بروز نبودن و عدم سازگاری با PHP 8.1 دچار اختلال در بارگذاری شوند،‌ در این موارد پیشنهاد اسپیس ایران به کاربران بروزرسانی ساختار سایت جهت سازگاری با PHP 8.1 و نسخه های بعدی می باشد.

چنانچه وبسایت شما با نسخه پیشفرض جدید (8.1) سازگار نبوده و بروزرسانی سایت توسط شما امکان پذیر نمی باشد، می توانید نسخه PHP سازگار با سایت خود را از طریق بخش Select PHP Version در دایرکت ادمین تنظیم نمایید. ارتقا نسخه PHP می تواند موجب امنیت و پایداری بیشتر و انجام سریع تر پردازش های PHP در زمان بارگذاری شود. اسپیس ایران توصیه می کند تا همواره ساختار سایت خود را بروز نگاه دارید تا وبسایت شما با آخرین نسخه های PHP سازگاری کامل داشته باشد.

در حالی که تا کنون از PHP 7.4 برای نسخه پیشفرض با نام Native در سرور های اسپیس ایران استفاده می شده است، لیست نسخه های PHP قابل انتخاب در سرویس های میزبانی وب اسپیس ایران پس از این بروزرسانی به صورت زیر خواهد بود:

(Native 8.1) ,5.6, 7.0, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 8.0, 8.1, 8.2

این ارتقا تنها شامل نسخه پیشفرض PHP در سرور ها با نام Native می باشد. چنانچه در گذشته نسخه PHP هاست خود را به نسخه دیگری غیر از Native تغییر داده اید یا نسخه PHP دیگری برای هاست شما تنظیم شده است، تغییری در هاست شما اعمال نخواهد شد. در اسپیس ایران بروزرسانی یا تغییر نسخه پیشفرض PHP هاست در هر زمان توسط کاربران امکان پذیر می باشد.

این بروزرسانی بخشی از برنامه اسپیس ایران برای چندین ارتقا در سرویس های میزبانی وب می باشد که در طول دو ماه آینده با اطلاع رسانی های قبلی تکمیل خواهد شد.

<< بازگشت