web mail چیست؟

Webmail يکي ازقابليت هاي سرور پست الكترونيكي (Mail Server) ميباشد. برنامه هاي ارسال و دريافت پست الكترونيك ( مانند Outlook Express ) كه بر روي كامپيوترهاي شخصي مورد استفاده قرار ميگيرند بايستي با يك SMTP Server و يك POP3 Server ارتباط برقرار كنند.اگر Mail Server قابليت استفاده تحت وب ( Web Mail ) را داشته باشد، ابتدا از طريق پروتكل HTTP با Mail Server ارتباط برقرار مي كند. سرور Web Mail با اتصال به سرور SMTP پيام را ارسال مي كند. پست الكترونيك مبني بر وب داراي مزاياي متعددي است که مهمترين آنها عبارتند از: عدم وابستگي به نرم‎ افزار خاص و تنها نياز به يك مرورگر اينترنتي (مثل Internet Explorer) ، عدم محدوديت در استفاده از انواع پروتكل‎هاي پست الكترونيكي نظير POP3 ، SMTP توسط كاربر ، استفاده از برخي امكانات جانبي سرويس پست الكترونيك تحت وب ، امكان ارسال/دريافت نامه از طريق وب در هر زمان و هر كجا.

 

آموزش کار با web mail


در قسمت Mails در Cpanel گزینه ای با عنوان web mail وجود دارد.

کلیک بر روی آن وارد قسمت web mail  خواهید شد.

از این قسمت شما قادر خواهید بود ایمیل های خود را از طریق مرورگر های وب مشاهده کنید و ایمیل بفرستید و کلیه اعمالی که مربوط به ایمیل می باشد را انجام دهید.


IMAP  و POP پروتکل های مشاهده ایمیل هستند که هر کدام خواص خود را دارا می باشند. یکی از تفاوت های این دو سیستم این است که سیستم IMAP این قابلیت را داراست که ایمیل های شما را روی سرور ذخیره کند تا هر زمان که نیاز داشته باشید از آنها استفاده کنید. اما سیستم POP برای ذخیره ایمیل ها آنها را به سیستم شما انتقال داده و از روی سرور پاک می کند. همچنین واژه SSL به یک پروتکل امن ارتباطی اتلاق می گردد که برای کسانی که به امنیت بالاتری نیاز دارند قابل استفاده است.

 

 

وب میل چیست - آموزش وب میل - web mail چیست - web mail چیست - آموزش کار با

آیا این مقاله به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

خوانده شده

آی پی چیست؟

آدرس آی پی چیست؟هر دستگاهي كه در اينترنت وجود دارد يا به آن متصل است يك شماره شناسايي منحصر به...

انتخاب هاست , تفاوت سیستم عامل لینوکس و ویندوز؟

انتخاب هاست (ویندوز یا لینوکس) در صورتیکه قصد خرید سرویس هاست را دارید، به این نکته توجه داشته...

my sql چیست؟

MySql چیست؟ MySQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه‌ای (RDBMS) است که امکان ذخیره سازی، جستجو،...

معنای ارور 404 و روش های رفع این ارور

معنای ارور 404 و روش های رفع این ارور خطای ۴۰۴ (Error 404) یا ۴۰۴ Not Found به معنای پیدا نشدن...

آر اس اس چیست؟

RSS مخفف Really Simple Syndication به معنی تشکیل ارتباط های بسیار ساده است. آر اس اس فایلی با...